Používaním stránok prevádzkovaných Asociáciou poskytovateľov sociálnych služieb v Slovenskej republike - občianske združenie súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

O Dobrom Srdci

hearts

Sú medzi nami...

...tí, čo pomáhajú každý deň. Pomáhanie je ich prácou. Ťažkou a málo platenou, ale krásnou.

Preto v nej ešte zostali – pracovníci v sociálnych službách: opatrovateľky a opatrovatelia, sestry a praktické sestry v sociálnych službách, sociálni pracovníci, ale aj manažéri v sociálnych zariadeniach. Ľudia, ktorí sú tu pre nás, keď nám alebo našim blízkym nie je práve najlepšie. Keď sme v sociálnej alebo zdravotnej tiesni, keď potrebujeme pomoc.

Sú tu pre všetky cieľové skupiny: od detí, matiek s deťmi v núdzi, cez rodiny v kríze, pre ľudí so zdravotných postihnutím. Ľudí bez domova, až po starkých s odkázanosťou na pomoc inej osoby. Či už v teréne, v domácnosti alebo ak už je potrebná rezidenčná odborná pomoc, tak aj v zariadeniach sociálnych služieb.

Je ich však stále menej. Časť odišla do cudziny a časť do iných profesií. Ale tá podstatná časť zostala v sociálnych službách a napriek nízkym mzdám a neľahkým podmienkam odovzdávajú svojim zverencom – prijímateľom sociálnych služieb – aj kus svojho srdca.


Preto je čas povedať im konečne: ĎAKUJEME!

hearts
Napísali o nás
16. Máj 2020 | TV JOJ
TV JOJ - Dobré srdce POMÁHA
Reportáž nášho mediálneho partnera o spustení verejnej zbierky – Dobré srdce pomáha. Ďakujeme.  
16. Máj 2020 | RTVS
RTVS - Dobré srdce POMÁHA
Vyhlásenie zbierky sa dostalo aj do vysielania verejnoprávnej RTVS. Veríme, že zarezonuje a ľudia a spoločnosti nám pomôžu vyzbierať čo najviac darov aby sme zásobili ZSS-ky a tie boli do budúcnosti poriadne pripravené.  
10. Jún 2019 | Prolp.sk
Národná cena starostlivosti Dobré srdce
Naša kolegyňa liečebná pedagogička Andrea Pfundtner bola ocenená Národnou cenou starostlivosti Dobré srdce v kategórii Odborný pracovník v sociálnych službách. Svoju 40-ročnú prax liečebnej pedagogičky venovala deťom s autizmom, poruchami učenia a správania…
Podporili nás