Vyhlásenie verejnej zbierky

Asociácia poskytovateľov v SR vyše mesiaca bojovala za plošné testovanie v zariadeniach sociálnych služieb aj za spravodlivú distribúciu ochranných pomôcok pre všetky zariadenia na Slovensku.
Aj keď sa nám podarilo s novou vládou vyjednať plošné testovanie klientov i zamestnancov, stále nemáme dostatok ochranných a najmä intervenčných pomôcok.
Štátne hmotné rezervy ich distribuujú nedostatočne,
bez akejkoľvek logiky a neverejným poskytovateľom sociálnych služieb minimálne.
Preto APSS v SR vyhlasuje verejnú zbierku DOBRÉ SRDCE POMÁHA, ktorej financie budú slúžiť na zakúpenie pomôcok a zabezpečenie potrieb pre našich členov – zariadenia sociálnych služieb.

Názov zbierky sme odvodili od celonárodnej ankety o najlepších pracovníkov v sociálnych službách -  Národná cena starostlivosti DOBRÉ SRDCE, ktorú sme realizovali minulý rok prvý raz. Myslíme si, že pre poskytovateľov, ich zamestnancov a klientov bude efektívnejšie, keď nebude DOBRÉ SRDCE tento rok oceňovať, ale keď bude DOBRÉ SRDCE POMÁHAŤ.
Zbierku vyhlasujeme dnešným dňom 15.5. 2020 a bude trvať do 15.7. 2020, s tým, že distribúciu regionálnym koordinátorom APSS v SR chceme stihnúť do konca júla, maximálne augusta 2020.

Generálnym partnerom zbierky DOBRÉ SRDCE POMÁHA je spoločnosť HARTMANN RICO
a hlavným partnerom je DEPEND.
Na spustenie zbierky a zakúpenie prvých pomôcok venovali obe spoločnosti sumu 40 000 €.
Do zbierky sa ako partneri zapojili aj Nadácia J&T, ktorá hradí PCR testovanie zamestnancov pre členov APSS v SR  a Nadácia Volkswagen, ktorá venovala 20 000 €
na zakúpenie intervenčných oblekov, čiapok, návlekov a respirátorov pre zariadenia.

Prispieť môžu nielen spoločnosti – právnické osoby, ale aj bežná verejnosť – individuálni darcovia.

Veríme, že táto aktuálna a naliehavá prosba sa občanov Slovenska dotkne a otvoria svoje dobré srdce pomoci tým, ktorí pomáhajú – zariadeniam sociálnych služieb,
ktoré sa 24 hodín starajú o našich najbližších.

hearts

Partneri

Exkluzívny Partner
Nadácia J&T
Nadácia J&T, ktorá na 10 000 PCR testov pre zamestnancov zariadení sociálnych služieb, cez sponzorský výkon Medirexu, venovala neuveriteľných 480 000 €.
Generálny partner
HARTMANN - RICO
Generálny partner prispel sumou 25 000 €, ktoré poslúžili na spustenie zbierky a distribúciu tovarov, ako aj na zakúpenie prateľných sád: 1 000 kusov ochranných plášťov, 1 000 kusov celistvých návlekov na obuv, 1 000 kusov čiapok a 20 000 rukavíc.
Hlavný partner
Depend
Hlavný partner prispel sumou 15 000 €, ktoré taktiež poslúžili na spustenie zbierky a distribúciu tovarov, ako aj na zakúpenie prateľných sád: 500 kusov ochranných plášťov, 500 kusov celistvých návlekov na obuv, 500 kusov čiapok a 10 000 rukavíc.
Partneri
Do zbierky sa zapojila aj Nadácia Volkswagen Slovakia, ktorá venovala 20 000€ na zakúpenie 1 000 jednorazových intervenčných overalov, 1 000 jednorazových čiapok, 2 000 jednorazových návlekov na obuv a po 1 000 kusov respirátorov FFP2 a 600 kusov FFP3 pre 183 poskytovateľov – čo je 444 zariadení, tak, aby každý poskytovateľ dostal 5 intervenčných sád.
Zdravotná poisťovňa Dôvera rozdala 600 ochranných štítov a 600 l dezinfekcie (300 l dezinfekcia rúk Manox a 300 litrov dezinfekcia plôch Guttar).
Spoločnosť PROFESSIONAL SUPPORT darovala 2.756 kg dezinfekčného pracieho prášku Ariel FORMULA Pro+ všetkým členom APSS v SR.
Spoločnosť Philip Morris Slovakia v spolupráci s Mall Group a Slovak Telekom darovali zariadeniam sociálnych služieb 550 tabletov s aktívnymi dátami v hodnote 130 000 €,
Mediálny partneri