Aký materiál poskytujeme

Ochranné rúška
Respirátory FFP2
>1 600 ks
Dezinfekcia
>600 l
Ochranné štíty
>600 ks
Balíčky pre zamestnancov
Ochranné obleky
>2 500 ks
Ochranné rukavice
>20 000 ks
Dezinfekčné pracie prášky
>2 756 kg
Iné
>15 550 ks

Potrebujete alebo viete pomôcť?

Podporiť ako darca
Potrebujem pomoc
Láskavosťou a spoločnými silami môžeme ochrániť našich najbližších.

Ak ste sa rozhodli podporiť a chrániť tých, ktorí pomáhajú našim najbližším, vyberte, prosím, spôsob, ktorým sa do zbierky chcete zapojiť. Podporiť ako darca / Potrebujem pomoc.

V prípade, že ste si vybrali spôsob „Podporiť ako darca“ vyberte si prosím formu pomoci Finančne / Nefinančne. Následne po zvolení si vyberte možnosti.

  1. Finančný príspevok – Zrealizujte, prosím, bankový prevod a prispejte ľubovoľnou finančnou čiastkou, ktorá poslúži na nákup ochranných pomôcok pre zariadenia sociálnych služieb.
  2. Nefinančne - Hmotná pomoc. Vyplňte, prosím, náš formulár, v ktorom konkretizujte akou formou, tovarom viete hmotne podporiť zariadenia sociálnych služieb.
Potrebujete pomoc?

Potrebujete získať pomoc zo zbierky Dobré srdce pomáha – verejnej zbierky starostivosti? Vyplňte prosím náš formulár. Koordinátor asociácie sa s vami čo najskôr spojí a dohodne ďalší postup.

Veríme, že dobré srdcia sú medzi nami. Ďakujeme Vám, že nám pomáhate, aby sme mohli pomáhať ďalej.
Podporiť ako darca
Potrebujem pomoc

Blog

22. Jún 2020
Ďalších 82 tabletov spríjemní komunikáciu seniorov a ich rodín
Ďalších 82 tabletov putuje do našich členských zariadení. Veľká vďaka koordinátorom v jednotlivých krajoch  za ich finálnu distribúciu. Verejná zbierka aj naďalej pokračuje a my sa veľmi tešíme sa z Vašich darov.
9. Jún 2020
Nákup materiálu zo zbierky Dobré Srdce Pomáha.
Tak sme od partnerov zbierky DOBRÉ SRDCE POMÁHA nakúpili všetko, čo poskytovatelia sociálnych služieb – členovia našej asociácie potrebujú. V poslednej várke pomoci prišli prateľné ochranné plášte, čiapky, aj návleky na nohy a tiež nitrilové rukavice. Tento týždeň si to môžu všetci naši členovia prevziať u krajských koordinátorov Asociácie poskytovateľov…
27. Máj 2020
Ministerstvo vnútra SR zapísalo zbierku DOBRÉ SRDCE POMÁHA
Dnešným dňom je "DOBRÉ SRDCE POMÁHA" realitou. Verejnú zbierku svojim oficiálnym zápisom potvrdilo Ministerstvo vnútra SR. Tešíme sa, že týmto aktom sa uvoľnia cesty ako pomôcť pracovníkom v sociálnych službách. Ďakujeme ministerstvu a doterajším donorom. Tešíme sa na plodnú spoluprácu s verejnosťou SR.     
22. Máj 2020
Rúška od spoločnosti Bez hmyzu SK s.r.o
Jedným z prvých ľudí čo zareagovali na našu verejnú zbierku "Dobré srdce pomáha" bol Radovan Vitek. Jeho spoločnosť Bez hmyzu SK s.r.o zo Senca sa síce venuje úplne inému biznisu, ale aj on sa počas pandémie zameral na rúška. A cca 1000 kusov z nich sa rozhodol venovať aj do našej zbierky. V menej našich členov, veľmi pekne ďakujeme a tešíme…
22. Máj 2020
"Tablety od srdca"
"Tablety od srdca" darované našim partnerom, spoločnosťou Philip Morris Slovakia pomaly ale isto zaplavujú zariadenia sociálnych služieb po celej krajine. Máme z toho veľkú radosť. Podpora komunikácie a spájania sa rodinných príslušníkov s obyvateľmi zariadení je potrebná. Prekonávame tak hranice a vzdialenosti. Ešte raz ďakujeme nášmu…
21. Máj 2020
Odovzdávanie darov od sponzorov v KSK
Dary našich sponzorov sú už vo všetkých krajoch. Pomaličky si ich preberajú jednotlivé ZSS-ky. Sme radi, že aspoň takto môžeme pomôcť pracovníkom v sociálnych službách v Košickom samosprávnom kraji.
16. Máj 2020
TV JOJ - Dobré srdce POMÁHA
Reportáž nášho mediálneho partnera o spustení verejnej zbierky – Dobré srdce pomáha. Ďakujeme.  
16. Máj 2020
RTVS - Dobré srdce POMÁHA
Vyhlásenie zbierky sa dostalo aj do vysielania verejnoprávnej RTVS. Veríme, že zarezonuje a ľudia a spoločnosti nám pomôžu vyzbierať čo najviac darov aby sme zásobili ZSS-ky a tie boli do budúcnosti poriadne pripravené.  
14. Máj 2020
KAMPAŇ DOBRÉ SRDCE POMÁHA
KAMPAŇ DOBRÉ SRDCE POMÁHA Zariadeniam sociálnych služieb Asociácia poskytovateľov v SR vyše mesiaca bojovala za plošné testovanie v zariadeniach sociálnych služieb aj za spravodlivú distribúciu ochranných pomôcok pre všetky zariadenia na Slovensku. Aj keď sa nám po takmer dvoch mesiacoch podarilo s novou vládou vyjednať plošné testovanie klientov…
29. Apríl 2020
ĎAKUJEME Dôvere!
ĎAKUJEME Dôvere! Asociácia poskytovateľov sociálnych služieb (APSS v SR) ďakuje poisťovni Dôvera za 600 kusov ochranných štítov a desiatky litrov dezinfekcie na ruky a povrchy pre poskytovateľov sociálnych služieb. V čase, keď poskytovatelia dostali zo štátnych hmotných rezerv len minimum ochranných pracovných pomôcok a niektorí nič, je pomoc…

Projekt podporili

Partneri

Exkluzívny Partner
Nadácia J&T
Nadácia J&T, ktorá na 10 000 PCR testov pre zamestnancov zariadení sociálnych služieb, cez sponzorský výkon Medirexu, venovala neuveriteľných 480 000 €.
Generálny partner
HARTMANN - RICO
Generálny partner prispel sumou 25 000 €, ktoré poslúžili na spustenie zbierky a distribúciu tovarov, ako aj na zakúpenie prateľných sád: 1 000 kusov ochranných plášťov, 1 000 kusov celistvých návlekov na obuv, 1 000 kusov čiapok a 20 000 rukavíc.
Hlavný partner
Depend
Hlavný partner prispel sumou 15 000 €, ktoré taktiež poslúžili na spustenie zbierky a distribúciu tovarov, ako aj na zakúpenie prateľných sád: 500 kusov ochranných plášťov, 500 kusov celistvých návlekov na obuv, 500 kusov čiapok a 10 000 rukavíc.
Partneri
Do zbierky sa zapojila aj Nadácia Volkswagen Slovakia, ktorá venovala 20 000€ na zakúpenie 1 000 jednorazových intervenčných overalov, 1 000 jednorazových čiapok, 2 000 jednorazových návlekov na obuv a po 1 000 kusov respirátorov FFP2 a 600 kusov FFP3 pre 183 poskytovateľov – čo je 444 zariadení, tak, aby každý poskytovateľ dostal 5 intervenčných sád.
Zdravotná poisťovňa Dôvera rozdala 600 ochranných štítov a 600 l dezinfekcie (300 l dezinfekcia rúk Manox a 300 litrov dezinfekcia plôch Guttar).
Spoločnosť PROFESSIONAL SUPPORT darovala 2.756 kg dezinfekčného pracieho prášku Ariel FORMULA Pro+ všetkým členom APSS v SR.
Spoločnosť Philip Morris Slovakia v spolupráci s Mall Group a Slovak Telekom darovali zariadeniam sociálnych služieb 550 tabletov s aktívnymi dátami v hodnote 130 000 €,
Mediálny partneri